CYLINDRY W POLSCE


Kilka miesięcy po otrzymaniu patentu Włodzimierz Kowtun spotyka się w Sankt Petersburgu z korespondentką czasopisma "Czwarty Wymiar" - panią Teresą Sękowską-ffoulkes, która dowiaduje się od niego o fenomenie Cylindrów Faraona, a także o niezwykłych okolicznościach znalezienia spisanego w początkach dwudziestego wieku rękopisu z dokładną recepturą ich wykonania. Całą historię opisuje w swoich dwóch artykułach (Czwarty Wymiar 3/97 i 6/97) poruszając tym środowisko ezoteryczne w Polsce i za granicą.
W maju 1997 roku pan Włodzimierz Kowtun zostaje zaproszony na V Festiwal Ezoteryczny do Krakowa, gdzie wygłasza prelekcję o magicznych Cylindrach.

[W. Kowntun w Krakowie]
Niemal natychmiast po zakończeniu Festiwalu posypały się nie tylko zamówienia na Cylindry, ale także pełne entuzjazmu doniesienia o efektach stosowania tych niezwykłych energetyzatorów.
Po Festiwalu pan Kowtun pozostaje jeszcze jakiś czas w Polsce, którą jest po prostu zauroczony. Ale najbardziej Krakowem.
Po powrocie do Rosji swoje wrażenia z pobytu w tym niezwykłym mieście opisuje w ezoterycznym czasopiśmie "Anomalia" w artykule pod tytułem "Festiwal Czarodziejów"[W. Kowntun na dziedzińcu Wawelu]

Jeszcze w tym samym roku Włodzimierz Kowtun przyjeżdża jesienią do Polski na Festiwal Zdrowia, Wróżb i Niezwykłości do Łodzi.

[Stoisko na Festiwalu w Łodzi 1] Jego prelekcja i prezentacja Cylindrów owocują nagrodą "Złotego Promienia" przyznaną na konkursie najciekawszych tematów Festiwalu. Otrzymują ją dwie osoby: Wlodzimierz Kowtun za rekonstrukcję staroegipskich Cylindrów Faraona, oraz Teresa Sękowska za ich prezentację w naszym kraju.


[Stoisko na Festiwalu w Łodzi 2]
Kilka miesięcy po wyjeździe rekonstruktora Cylindrów z Polski ukazuje się w "Czwartym Wymiarze" wywiad z nim i o nim, w którym zapoznajemy się nie tylko z jego wrażeniami z łódzkiego Festiwalu, ale i z projektami na przyszłość.


[W. Kowntun na Wawelu]
W dalszym ciągu zainteresowanie Cylindrami jest ogromne, jak również zapotrzebowanie na niezwykłe energetyzatory. Ich produkcja ma miejsce w Sankt Petersburgu pod ścisłym nadzorem W. Kowtuna . W Polsce Cylindry rozprowadzane są przez firmę "Esoteric", której właścicielka - pani Teresa Sękowska-ffoulkes - jest ich jedynym importerem i dystrybutorem.

W roku 1997 Cylindry uzyskują Trade Mark na Amerykę, a także na siedemnaście krajów Europy, w tym także Polskę. Pan Kowtun przyjeżdża jeszcze do Polski na Festiwale krakowskie w latach 1998 i 2000. Natomiast firma "Esoteric" bierze udział w szeregu Festiwali i Targów Ezoterycznych, a także w wykładach i prelekcjach w różnych instytucjach zajmujących się medycyną niekonwencjonalną i zjawiskami "para".

Od 2002 roku firma "Esoteric" organizuje kursy dotyczące rozszerzonej wiedzy na temat Cylindrów, a także nowych, typowo leczniczych sposobów ich stosowania.