Do czego służą
CYLINDRY FARAONA


Efekt stosowania Cylindrów ma miejsce na trzech poziomach:

1. Fizycznym

- ładując natychmiast organizm energią z Kosmosu usuwają zmęczenie i stres.

Przeczyszczając kanały energetyczne likwidują powstałe w nich blokady.

Synchronizują pracę półkul mózgowych

Powodują szybką regenerację sił fizycznych i psychicznych (np. po długim prowadzeniu auta czy nieprzespanej nocy, zbyt intensywnym uczeniu się przed egzaminami czy po długiej, wyczerpującej konferencji).

Pobudzają i uaktywniają system immunologiczny.

Pomagają usuwać silne napięcia i obciążenia psychoemocjonalne.

Usuwają bezsenność.

Normują ciśnienie krwi, zarówno przy ciśnieniu podwyższonym, jak i obniżonym.

Pomagają organizmowi wrócić do normy przy zmianach naczyniowych i neurotroficznych, a także przy obniżeniu czynności systemów wydalających.

Likwidują w znacznym stopniu bóle (70 do 100%), między innymi bóle głowy, menstruacyjne, kręgosłupa, a także inne "drobne dolegliwości", z którymi nauczyliśmy się żyć na co dzień.

W znacznym stopniu usuwają dolegliwości związane z menopauzą.

Znacznie wspomagają organizm przy walce z chorobą raka.

Przy codziennym ich używaniu wzmacniają osoby starsze i ogólnie osłabione.

Ponadto zupełnie sporadycznie pomagają w leczeniu szeregu chorób. I tak w alergii i astmie mamy osiem udokumentowanych przypadków całkowitego wyleczenia, w paraliżu zaś cztery udokumentowane przypadki całkowitego zlikwidowania tej choroby. Nie można tego jednak uogólniać twierdząc, że Cylindry leczą alergię czy paraliż.

Cylindry nie są panaceum.

Działają profilaktycznie przy:
Arteriosklerozie, oraz
Syndromie transkontynentalnym - dotyczy to osób przemieszczających się z jednej strefy godzinowej do drugiej (np. Polska - Australia). Są to turyści, bussinesmeni, naukowcy jadący na konferencję czy sympozja, czy wreszcie sportowcy udający się na zawody na inny kontynent.

Podczas trzymania Cylindrów odczuwa się w rękach mrowienie, gorąco lub uczucia kłucia szpileczkami.
Osoby stosujące Cylindry dzielimy na:

- silnie odczuwające
- średnio odczuwające
- słabo odczuwające
- niczego nie odczuwające (gdy nic nie odczuwamy i tak się ładujemy, czego efekt przyjdzie za jakiś czas).

2. Intelektualnym

Już po kilku tygodniach systematycznej pracy z Cylindrami poprawia się pamięć i koncentracja uwagi. Potem zostają wzmocnione ogólnie nasze zdolności i talenty (często ukryte lub niedocenione).I tak na przykład publicysta, który pisze trudny artykuł czy reportaż zwykle przez około siedmiu dni - ze zdziwieniem stwierdza, że nagle "czas mu się skrócił" i może w dwóch dniach zrobić to samo co przedtem w siedmiu. Praca naukowo badawcza idzie lepiej i prędzej.
[Teresa Sękowska podczas pracy]
To samo dotyczy zdolności twórczo artystycznych, o czym przekonał się sam rekonstruktor Cylindrów. Kowtun miał zaledwie zdolności malarskie, które (przez całe lata stosował on Cylindry) przerodziły się w talent. Jego obrazy o tematyce bajkowo ezoterycznej wykazały dużą dojrzałość artystyczną urzekając przy tym swym pięknem i subtelnością.


Również zdolności literackie zaowocowały u niego dużą potencją twórczą. Obecnie pisze książki, poezje, scenariusze filmowe. Wywiad z Kowtunem Tak więc Cylindry zaleca się dzieciom i młodzieży, oczywiście również dorosłym i to nie tylko tym uzdolnionym twórczo. Zdolności do szycia czy szydełkowania, a nawet zwykłego majsterkowania mogą się znacznie polepszyć.

3. Duchowym

U osób spirytualnych, pracujących nad własnym rozwojem Cylindry ułatwiają "chanelling", nawiązywanie kontaktu z Energiami Wyższych Wymiarów, Aniołami, duchowymi przewodnikami. Wszak w rękopisie "Tajemnice Życia i Śmierci", gdzie była receptura wykonania Cylindrów napisano, że egipscy kapłani i faraonowie przy pomocy Cylindrów "rozmawiali" z bogami. Osoby szczególnie wrażliwe mogą doznawać "przeniesienia w czasie" w zupełnie inne miejsce, zobaczyć wcielenia z poprzedniej inkarnacji, nawet doznać lewitowania trzymając niezwykłe energetyzatory. Zdarzyło się to w Krakowie znanej malarce-ezoteryczce - Halinie Szejak vel Żeak. Również jakiś czas potem w trakcie zabiegu z Cylindrami na Festiwalu w Krakowie w roku 2000 doznała przeniesienia do starożytnego Egiptu i otrzymała przekaz dotyczący tego, co trzymała w dłoniach.

Cylindry pomagają w medytacjach, wizualizacji i innych technikach dotyczących rozwoju duchowego. Postępuje on sukcesywnie w miarę upływu czasu pracy z energetyzatorami. Ich systematyczne i długie stosowanie powoduje u niektórych odrzucanie od alkoholu, papierosów, mięsa. Natomiast w początkowej fazie pracy z Cylindrami nabiera się zaufania do siebie, do własnej mocy i możliwości. Znikają lęki, fobie, kompleksy że jesteśmy gorsi od innych a pozytywna pewność siebie staje się źródłem polepszenia jakości życia.


Są jeszcze inne możliwości stosowania Cylindrów dotyczące ich właściwości oczyszczających.